Kurumsal eğitimler; kurumların çalışanları ve yönetim kademeleri için düzenlenen ve kuruma özel tasarlanan eğitimlerdir. Kurum içi ortak eğitim ihtiyaçları için, bir ya da birden fazla bölüm çalışanlarının ihtiyaçlarına özel içerik ve uygulamalarla yapılandırılır.

 

Kurumsal eğitim konuları; her sektöre ve kuruma uygun başlıklarla ayrıştırılmış olmakla birlikte, bir ya da daha fazla eğitimin karması olarak kuruma özel hale getirilebilmektedir.

 

Kurum içi eğitim taleplerinin karşılanmasında, bir gruptan daha az katılımcı bulunması halinde genel katılıma açık eğitimlerimizden de faydalanabilirsiniz.

 

Kurumsal eğitimler aşağıdaki ana başlıklarda yapılandırılmıştır:

 

KURUMSAL EĞİTİM KONULARI

Tüm eğitim konuları için, ilgili başlığın üzerine tıklayınız. 

 

kurumsal eğitimler

kurumsal eğitimler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurumsal eğitimler ve eğitim amaçları:

Kurumsal eğitimler her kurumun, sektörel ihtiyaçlarına, şirket dinamiklerine ve insan kaynağının yapısına özel amaçlar içerir. Her kurumun eğitim ihtiyacı birbirinden farklı olduğu gibi, aynı kurumdan farklı katılımcıların eğitim ihtiyaçları da farklıdır. Bu sebeple, aynı kurumsal eğitim konuları olsa bile, kuruma ve katılımcısına özel içerik ve uygulama desteği sağlanmalıdır.

Eğitim öncesinde, danışmanlarımızla yapacağınız görüşmeler sayesinde, eğitim içeriği, vaka analizleri, grup çalışmaları ve tüm uygulamalar, eğitim amacına ve katılımcı kitleye özel tasarlanmaktadır.

Kurumun ihtiyacına ve eğitim konusuna göre; pretest – posttest (öntest – sontest), eğitim öncesi ilgi uyandırma çalışmaları, eğitim sonrası devam ve takip çalışmalarımız mevcuttur.

Tüm eğitim danışmanlarımız, uzmanlık alanlarında teorik bilginin yanında, iş ve yöneticilik tecrübesine sahiptir. Akademik bilginin tartışılmaz faydaları olmakla birlikte, pratik hayatta karşılığı olmayan bilginin profesyonel ihtiyacı karşılamayacağına inanırız.

Eğitim değerlendirme formları, eğitim alan kurumla paylaşılır ve sonraki çalışmalar için ışık tutacak şekilde girdi sağlaması amaçlanır. Eğitim değerlendirme formları, eğitim memnuniyetini ölçmekle birlikte, eğitimle kazanılan teknik ve yetkinlik bazlı becerilerin gelişimi konusunda da bilgi verebilir.

Kurumsal eğitimlerin düzenlenmesinde dikkat edilmesi gereken üç faktör (Kurumun ve katılımcı kitlenin ihtiyaçları, eğitim şirketinin deneyimi, eğitmenin deneyimi ve deneyimlerini aktarabilme becerisi), eğitimden memnuniyet ve sağlanacak faydayı maksimize etmek için çok önemlidir.