16 ŞUBAT 2013 TRAKYAKENT LİDERLİK VE HİTABET SANATI

Doğu – Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent’in Belediye Başkanlarına yönelik Kırklareli’ne bağlı İğneada beldesine düzenlediği “Liderlik ve Hitabet Sanatı” konulu eğitim tamamlandı. TRAKYAKENT’e üye 40 belediye başkanının ilgiyle takip ettiği program beğeni kazandı.

Açılış konuşmasını gerçekşeştiren Birlik Başkanı Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç; “Trakya’mızın tüm doğa güzelliğilerinin görülebileceği bu güzide beldede meslektaşlarımla hepimizi yakından ilgilendiren bir eğitim nedeni ile buluşmak çok güzel. Eğitimlerimizin ağırlıklı bir bölümü belediye personellerimize yönelik olmakla birlikte, belli dönemlerde Trakyakent kanalıyla hep birlikte bir araya gelmek çok önemli. Evet, hepimiz kendi alanlarımızda birer lideriz ama bu konu ile ilgili bilincimizi arttırmak, var olan liderlik özelliklerimiz ile ilgili bilgi sahibi olmayı sağlayacak bu eğitim programına hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Ev sahibi İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık yaptığı konuşmada “Yazın nüfusunun 15 binlere yükseldiği beldemizin en tenha döneminde sizleri burada ağırlamak çok onur verici. Bunun için Trakyakent Başkanı Adem Dalgıç’a ve birlik yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tür eğitimler çok önemli, yönettiğimiz kişileri ne şekilde motive ettiğimizi ve yönettiğimizi daha iyi anlamamıza, zamanı ve stresi nasıl yönettiğimize daha yakından bakmamızı sağlarlar. Tüm katılımcı belediye başkanı arkadaşlarıma yeniden hoşgeldiniz diyerek birliğe yeni katılmış Demirköy Belediye Başkanımıza söz vermek istiyorum” dedi.

Demirköy Belediye Başkanı “Ben Trakyakent’e üye olmanın gururunu yaşıyorum. Birlikleri şöyle görüyorum; hepimiz bir kazandaki yemeğin bir parçasıyız. Kimimiz tuzu, kimimiz biberiyiz. Birlikte olunca güzeliz ve anlamlıyız. Birimiz olmadan bir şeyler hep eksik kalır. Onun için değerli arkadaşlarımı da birlikte olmaya davet ediyorum. Eğitimimiz hepimize hayırlı olsun.” dedi.

Eğitimimizde Aslı Funda Erişken tarafından paylaşılan konular arasında; liderlik, hitabet sanatı, zaman yönetimi, koçluk ve mentörlük yer almıştır.